ninaart.spybb.ru C 2008 года МЫ СОЗДАЕМ ПОЛОЖИТЕЛЬНОЕ ОБЩЕНИЕ В ОБЛАСТИ КУЛЬТУРЫ И ИСКУССТВА НЕЗАВИСИМО ОТ УРОВНЯ ПРОФЕССИОНАЛИЗМА УЧАСТНИКОВ. IZO-ФЛАМИНГО

IZO-ФЛАМИНГО

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » IZO-ФЛАМИНГО » ГЛАВНАЯ к странице прозы » ПРО СОБАЧУ ВІРНІСТЬ


ПРО СОБАЧУ ВІРНІСТЬ

Сообщений 1 страница 13 из 13

1

Тетяна Мовчан

В нашому селі жив пастух дядько Грицько. Він добре виконував свою роботу: корови завжди були ситі та напоєні. Йому допомагав  собака Жук. Це був безпородний, але розумний пес. Він вправно заганяв телят та корів  до річки на водопій, не пускав їх  в посіви гречки. Так вони працювали  разом уже багато років. Та прийшов час, коли Жук постарів. У нього  боліли ноги і він не міг уже так вправно бігати за коровами, та й на одне око зовсім осліп. Тоді дядько Грицько купив собі молоду  собаку, а Жука вирішив прогнати з дому.
Жук все своє життя прожив у домі дядька Грицька і тому не уявляв,  як йому бути далі. До того ж наближалася зима, а у нього не було навіть будки. Собака ще деякий час  приходив до воріт пастуха, але той проганяв бідолаху. Тоді Жук  влаштувався в старій, покинутій хатині на краю села. Люди впізнавали собаку і потроху  підгодовували.
Якось надвечір  дядько Грицько повертався з рибалки. Морозець все кріпшав, а до села ще далеченько. Раптом чоловік відчув, як в нього ослабли ноги і він в знемозі опустився на землю. Дядько Грицько зрозумів, що не зможе дійти до села. Він намагався кликати людей на допомогу, повзти, але все було марно: навкруги - ні душі. Скоро чоловік відчув, що замерзає. Та в цю мить щось тепле та шершаве торкнулося його щік. Через силу відкрив очі і побачив Жука.
Пес рятував свого бувшого хазяїна: лизав  обличчя та  руки, зігрівав своїм подихом, з усієї сили намагався тягти його до села. Та все було марно. Тоді Жук побіг до будинку, де жив дядько Грицько, став голосно гавкати та битися в двері. Коли вийшла хазяйка, собака кинувся їй під ноги, хватав за одежу та тягнув до воріт. Вона зрозуміла, що трапилася біда і Жук  кличе її на допомогу.
Пес привів людей до дядька Грицька. Потім лікарі довго боролися за життя пастуха і їм вдалося його врятувати.
Коли дядько Грицько повернувся з лікарні додому, перш за все він знайшов свого рятувальника Жука. З того часу собака зайняв  в домі почесне місце. Він здружився з  новою собакою і навчав її охороняти стадо, а господарі добре його годували та доглядали.
Так собака навчив людей  доброті та вірності.

0

2

Дорогая Татьяна. Простите, но я русский человек, и не совсем понимаю Вашу речь. мне бы на русском... :rain:

0

3

Яна! Я долго не решалась поместить эту писанину, пыталась перевести на русский, но теряется колорит. Больше украинские сказки помещать не буду, а эту постараюсь все-таки перевести.  Кстати, по-моему, это вы помещали очень теплый стих "Киця моя". Если вы, то кое-что  понимаете!

0

4

Вы размещайте свои произведения, как Вашей душе угодно. Никто не запрещает. Пусть тогда читает кто понимает.
Я когда стих писала,  консультировалась с украинцем  :rain:

0

5

Дарагая Тацяна! Я усе зразумел, што вы написали, и МНЕ ТАК СПАДАБАЛАСЯ ЧЫТАЦЬ НА ВАШЕЙ МОВЕ (ведь я сам беларус, и мовы наши падобны, а украинская мова мне сэрцу нават ближей, чым беларуская). Вельми добра написана - коратка и цикава. Вялики вам дзякуй! Пасля таго, як я закончыу чытаць, к горлу у меня подступиу ком. Вы тронули мяне гэтым апавяданнем! Малайчына! Вельми добра! Давайце яшчэ шо-небудзь!!!!!!

Отредактировано severov (2011-11-22 19:33:59)

0

6

Спасибо, Сергей!

0

7

Дорога Татьяно, щiро дякую! Не пiклуйтесь, хай буде на мовi рiдноi.

просто можно вставить краткий анонс содержания на русском.

0

8

Не надо анонса! Написано супер - по-русски это будет не то..........

0

9

Нина! Поздравляю с днем  рождения! Спасибо Вам за знакомство, благодаря Вам моя жизнь стала интересней! Здоровья, успехов и сил для Ваших новых творений.  Вы добавляете  в мире  красоту! Сказала коряво, но от души.

0

10

Саша, спасибо за понимание!

0

11

Татьяна Мовчан написал(а):

Сказала коряво, но от души.

Танечка, это не коряво, это -бальзам на душу! И большое спасибо за поздравления!

0

12

"Дорогая Татьяна", у нас прям-таки на трёх языках получилась :rain:

0

13

Яна написал(а):

на трёх языках получилась

Ян, у нас здесь интернациональный, но тихий уголок! :flag:

0


Вы здесь » IZO-ФЛАМИНГО » ГЛАВНАЯ к странице прозы » ПРО СОБАЧУ ВІРНІСТЬ